Committee

Committee
STANDING STEERING COMMITTEE
Chair Nak Young Chong (JAIST)
Members Karsten Berns (TU Kaiserslautern)
Gregory Chirikjian (University of Delaware)
Kyujin Cho (Seoul National University)
Hye-Kyung Cho (Hansung University)
Hyun-Taek Choi (KRISO)
Rafael Garcia (University of Girona)
Abderrahmane Kheddar (LIRMM)
Jung Kim (KAIST)
Lino Marques (University of Coimbra)
Tetsuya Ogata (Waseda University)
Paul Oh (UNLV)
Erol Sahin (Middle East Technical University)
Antonio Sgorbissa (University of Genoa)
Secretary Hyungpil Moon (Sungkyunkwan University)
ORGANIZING COMMITTEE
Honorary Chair Linda G. Mills (NYU)
General Co-chairs Jee-Hwan Ryu (KAIST)
Giuseppe Loianno (NYU)
Program Co-chairs Ki-Uk Kyung (KAIST)
Farokh Atashzar (NYU)
Editor-in-Chief Dongheui Lee (TU Wien)
Award Co-chairs Dongjun Lee (SNU)
Mahdi Tavakoli (U. Alberta)
Publication Co-chairs Yong-Lae Park (SNU)
Ludovic Righetti  (NYU)
Student Volunteer Co-chairs Ayoung Kim (SNU)
Sheila Russo (Boston Univ.)
Local Co-chairs Joo Hyun Kim (NYU)
Youngsu Cha (Korea Univ.)
Finance Co-chairs Sunglok Choi (Seoul Tech)
Gi-Hun Yang (KITECH)
Sponsorship/Industry Co-chairs Kyoungchul Kong (KAIST)
Kyoobin Lee (GIST)
Vitalii Pruks (Ocado)
Workshop/Tutorial Co-chairs Amy Kyungwon Han (SNU)
Chen Feng (NYU)
Chung Hyuk Park (George Washington Univ.)
Farshid Alambeigi (U. Texas at Austin)
Organized Session Co-chairs Joonbum Bae (UNIST)
Brendan Englot (Stevens Institute of Technology)
Joohyung Kim (UIUC)
Late Breaking Co-chairs Uikyum Kim (Ajou Univ.)
Igor Gaponov (UCL)
Social Media Co-chairs Sonya Kwak (KIST)
Karin Pavese (NYU)
Publicity Co-chairs Masashi Konyo (Tohoku Univ.)
Hyunglae Lee (Arizona State University)
Thomas Hulin (DLR)
CONFERENCE EDITORIAL BOARD
Editor-in-Chief Dongheui Lee (TU Wien)
Senior Editors Joonbum Bae (UNIST)
Sunglok Choi (SeoulTech)
Gilgueng Hwang (University Paris – Saclay)
Yonghoon Ji (JAIST)
Chung Hyuk Park (George Washington University)
Hae-Won Park (KAIST)
Daniele Pucci (IIT)
Matteo Saveriano (University of Trento)
Cristian Secchi (University of Modena & Reggio Emilia)
Yu Sun (University of South Florida)
Li Zhang (Chinese University of Hong Kong)
Associate Editors Fares Abu-Dakka Heoncheol Lee
S. Reza Ahmadzadeh Yu-Cheol Lee
Sayantan Auddy Timothée Levi
William J. Beksi Miao Li
Shota Chikushi Haojian Lu
Younggun Cho Dingsheng Luo
Federica Ferraguti Roberto Meattini
ZIYAN GAO Enrico Mingo Hoffman
Robert J. Griffin Kazuyuki Morioka
Changsu Ha Ki-In Na
Jemin Hwangbo Carlos Nieto-Granda
Veronica Iacovacci Yohan Noh
Seokhwan Jeong Hyondong Oh
HyungGi Jo Sehoon Oh
Yeongtae Jung Junghyun Oh
Jongdae Jung Antonio Paolillo
Mohsen Kaboli Juyoun Park
Sarthak Pathak Yiannis Kantaros
David Paulius Donghyun Kim
Andrea Pupa Giseop Kim
Giulio Romualdi Pyojin Kim
Takeshi Sasaki Ue-Hwan Kim
Kahye Song Bokeon Kwak
Tin Lun Lam Edoardo Lamon
Jaeyeon Lee Valeria Villani
Qianqian WANG Jaeyeon Lee
Yusheng Wang WonHyong Lee
Lidong Yang Inho Lee
Jiangfan Yu Jinoh Lee